Paweł pracował przy budowie drogi w naszym regionie. Kierujący betoniarką cofając nie zauważył go – wówczas doszło do tragedii.
Anna i Paweł tworzyli szczęśliwy związek. Doczekali się syna, wiedli spokojne, normalne życie. Paweł utrzymywał rodzinę, pracując przy budowach dróg w naszym regionie.
W maju 2020 roku doszło do tragicznego wypadku. Na budowę, na której pracował, przyjechał samochód ciężarowy z betonem. W czasie, gdy kierowca wywrotki wykonywał manewr cofania, prawdopodobnie na drogę wszedł poszkodowany, który nie posiadał kamizelki odblaskowej. Kierowca go nie zauważył. W wyniku doznanych obrażeń Paweł zmarł na miejscu zdarzenia.
Anna zgłosiła się pomoc do Okręgowego Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Radomiu, gdzie opowiedziała o tragicznych wydarzeniach. Jak podkreśla, ona i jej syn bardzo przeżyli śmierć Pawła i do tej pory ciężko im bez niego żyć. W Ośrodku otrzymali pomoc prawną, psychologiczną i materialną, tak ważną w tym trudnym dla nich czasie.
Anna została oskarżycielem posiłkowym w toczącej się sprawie karnej. Kobieta podkreśla, że nie zostały zachowane odpowiednie środki ostrożności w trakcie wykonywania manewru cofania. Samochód ciężarowy nie posiadał sygnału dźwiękowego, informującego o wykonywanym manewrze, dlatego też kierowca powinien był skorzystać w tej sytuacji z pomocy innej osoby, która ostrzegałaby w razie pojawienia się jakiejś przeszkody. Nie dopełniono obowiązków, wynikających z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, co stanowiło naruszenie reguł ostrożności, a to następnie doprowadziło do nieumyślnego spowodowania śmierci.
Pomoc dla pokrzywdzonych przestępstwem
Jeśli jesteś ofiarą oszustwa lub innego przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej i ze wsparcia materialnego. Radomski Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Mireckiego 3/3. Kontakt pod numerem telefonu: 530 851 852.
Wsparcie można uzyskać również poprzez kontakt z całodobową Linią Pomocy Pokrzywdzonym +48 222 309 900. Dzięki infolinii można przez całą dobę uzyskać anonimowo informacje o możliwości pomocy, szybką poradę psychologiczną oraz prawną. Kontakt z Linią Pomocy Pokrzywdzonym pozwala także umówić się na spotkanie ze specjalistami w dowolnym miejscu na terenie Polski.
Szczegółowe informacje na temat pomocy pokrzywdzonym przestępstwem w regionie radomskim dostępne są TUTAJ – link.
Źródło: radomskie.info
(Dane personalne osoby korzystającej ze wsparcia Okręgowego Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem zostały zmienione).