W Urzędzie Miejskim uruchomiono punkt konsultacyjno-informacyjny rządowego programu ”Czyste Powietrze”. Celem jest ułatwienie mieszkańcom Radomia właściwego przygotowania wniosków o przyznanie dofinansowania do wymiany starego pieca i ocieplenia domu.
Wniosek, po wypełnieniu, zostanie na miejscu wydrukowany i zarejestrowany w Kancelarii Urzędu Miejskiego. Następnie trafi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie. W tej placówce wniosek będzie poddany ocenie. Zadecyduje ona o kwalifikacji do przyznania pomocy.
Osoby, które chcą skorzystać ze wsparcia punktu konsultacyjno-informacyjnego powinny wcześniej uzgodnić termin i godziny wizyty. W tym celu należy zadzwonić do sekretariat Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu pod numer telefonu (48) 36-20-671.
Dane do wniosków
Przy wypełnianiu wniosku potrzebne będą następujące dane:
- Dane właściciela nieruchomości (wnioskodawcy): imię i nazwisko, pesel,
nr telefonu, adres zamieszkania, adres email – potrzebny do złożenia konta na Portalu. - Informację o współmałżonku: imię i nazwisko, pesel jeżeli wnioskodawca pozostaje w związku małżeńskim.
- Współwłasność, jeżeli tak to dane współwłaścicieli: imię i nazwisko, adres.
- Numer Księgi Wieczystej nieruchomości, na której planujesz inwestycję i pozyskanie dofinansowania; w szczególnych przypadkach braku właściciela lub braku ujawnienia w KW zmiany – przygotuj akt notarialny / akt zgonu / akt małżeństwa – w przypadku nieaktualnego wpisu nazwiska w KW / odpis postępowania spadkowego / etc. – dla wykazania tytułu prawnego do nieruchomości.
- Adres budynku, w którym będzie prowadzone przedsięwzięcie.
- Numer PESEL właściciela nieruchomości (wnioskodawcy) i/lub numer NIP
(w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej). - Numer rachunku bankowego do wypłaty dofinansowania (tylko polskie rachunki prowadzone w zł.).
- Rok wydania pozwolenia na budowę budynku lub zgłoszenia użytkowania budynku.
- Powierzchnię całkowita budynku/lokalu.
- Dochód wnioskodawcy za 2020 rok wraz z wskazaniem podstawy (ostatni formularz PIT, działalność gospodarcza, gospodarstwo rolne, świadczenia rodzinne, itp.)
- Dla uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania – zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego.
Obok wnioskodawcy dokument wymaga podpisu wszystkich współwłaścicieli. Ponadto konieczna jest zgoda współmałżonka wnioskodawcy na zaciągnięcie zobowiązań wynikających z umowy dotacji.
Ostatnio na łamach naszego portalu pisaliśmy o zabezpieczeniu środków w budżecie miejskim na wymianę tzw. kopciuchów. Na ten cel przeznaczono pół miliona złotych (link). Więcej szczegółów na temat programu „Czyste Powietrze” (link)
Źródło: www.radom.pl