• Zgłoś nam!
  • Radomskie Wiadomości
    • Radom
    • Powiat Białobrzeski
    • Powiat Grójecki
    • Powiat Kozienicki
    • Powiat Lipski
    • Powiat Radomski
    • Powiat Przysuski
    • Powiat Szydłowiecki
    • Powiat Zwoleński
  • Kultura
  • Uzyskaj Pomoc
  • Kronika Policyjna
  • Sport
  • Zdrowie
  • Kontakt
wtorek, 21 kwietnia, 2026
  • Login
Radomskie.info | Portal Informacyjny
  • Zgłoś nam!
  • Radomskie Wiadomości
    • Radom
    • Powiat Białobrzeski
    • Powiat Grójecki
    • Powiat Kozienicki
    • Powiat Lipski
    • Powiat Radomski
    • Powiat Przysuski
    • Powiat Szydłowiecki
    • Powiat Zwoleński
  • Kultura
  • Uzyskaj Pomoc
  • Kronika Policyjna
  • Sport
  • Zdrowie
  • Kontakt
No Result
View All Result
Radomskie.info | Portal Informacyjny
No Result
View All Result

Szydłowiec: Pierwsza jadłodzielnia już działa!

Redakcja Radomskie.info by Redakcja Radomskie.info
19 marca, 2021
in Powiat Szydłowiecki, Szydłowiec
0
Szydłowiec: Pierwsza jadłodzielnia już działa!

Fot. Ilona Kępa, Widzialna Ręka - Powiat Szydłowiec

0
SHARES
548
VIEWS
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Twitterze

Usytuowana jest na terenie szydłowieckiego MOPS-u. To spora „szafa” z lodówką wewnątrz, do dzielenia się jedzeniem z potrzebującymi. Każdy może tu zostawiać i stąd zabierać produkty spożywcze.

– Pomysł jadłodzielni w Szydłowcu pojawił się w styczniu – mówi nam Ilona Kępa z „Widzialnej Ręki – Powiat Szydłowiec”. Na portalu społecznościowym grupa ogłosiła ideę i poszukiwania darczyńców. Nie minęło dużo czasu, a jedna z osób przekazała lodówkę, dzięki czemu akcja stworzenia szydłowieckiej jadłodzielni nabrała tempa.

Pierwsza w Szydłowcu

Pierwsze takie miejsce, którego ideą jest dzielenie się jedzeniem z najbiedniejszymi mieszkańcami Szydłowca, znajduje się za budynkiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Powstało ono we współpracy „Widzialnej ręki – Powiat Szydłowiec” i pracowników Urzędu Miejskiego w Szydłowcu – Wydziału Gospodarki Komunalnej i Zarządu Dróg. To właśnie oni zbudowali specjalną szafę, w której znajdują się podświetlone półki na suchą żywność i lodówka.

– Myślę, że w Szydłowcu zapotrzebowanie na jadłodzielnię jest, jak najbardziej. Jestem zdania, że takie jadłodzielnie powinny być wszędzie. Marnujemy bardzo dużo jedzenia, w ten sposób moglibyśmy trochę temu zapobiec – podkreśla Ilona Kępa, inicjatorka jadłodzielni.

Radomski sukces

Pierwsza jadłodzielnia w regionie powstała w Radomiu, w połowie stycznia br. Otworzyła ją grupa pomocowa „Widzialna Ręka – Radom” we współpracy z Fundacją „Droga Życia”. O inicjatywie informowaliśmy na łamach naszego portalu (link). Miejsce działa z powodzeniem, zapobiegając marnotrawieniu żywności i pomagając potrzebującym. Sukces funkcjonowania jadłodzielni sprawił, że niebawem powstaną kolejne – trzy w Radomiu i jedna w Lipsku, o czym pisaliśmy tutaj (link). Organizatorów cieszy fakt, że w pomoc najuboższym włączają się nie tylko osoby prywatne, ale również lokalni przedsiębiorcy, którzy przekazują m.in. nadwyżki pieczywa.

Nie wyrzucaj, nie marnuj – podziel się!

Jadłodzielnia została oficjalnie otwarta w środę, 17 marca. Zasady jej działania są określone specjalnym regulaminem. Najważniejsze założenia są takie, żeby nie zostawiać tu produktów po terminie, nieświeżych czy zepsutych. Poza tym trzeba pamiętać, aby rzeczy wymagające chłodzenia wkładać do lodówki, a do przegród obok – produkty w puszkach, pakowane, suche, czy puszki. Warto każdy z nich też odpowiednio zabezpieczyć opakowaniem lub nawet podpisać.

Oto regulamin:

Warto pomagać!

– Chciałabym bardzo podziękować wszystkim, którzy wsparli nasz pomysł jadłodzielni i przyczynili się do jej utworzenia. Zachęcamy do korzystania z niej, dzięki czemu zapobiegniemy marnowaniu jedzenia. Mam nadzieję, że będzie dobrze służyć i spełni nasze i Wasze oczekiwania. Przestrzegajmy regulaminu i dbajmy razem o czystość – dodaje Ilona Kępa.

Grupa „Widzialna ręka – powiat Szydłowiec” idzie o krok dalej. Niebawem powstanie bowiem kolejna jadłodzielnia w Szydłowcu – tym razem przy jadłodajni na ul. Wschodniej, tuż przy targowicy miejskiej. Tym samym społecznicy zachęcają do zostawiania produktów spożywczych w obydwu miejscach – zarówno osoby prywatne, jak i lokalnych przedsiębiorców. Warto również powiedzieć o tym miejscu osobom w trudnej sytuacji materialnej czy korzystającym z pomocy MOPS-u. Być może dzięki temu, że ktoś z mieszkańców powiatu zrobił za duże zakupy i zostawił „nadwyżkę” w jadłodzielni, kto inny będzie mógł zjeść posiłek.

 

Źródło: Widzialna Ręka – Powiat Szydłowiec / Facebook

Tags: gdzie oddać żywnośćjadłodzielniaMOPS Szydłowiecpomocpomoc żywnościowaSzydłowiecUrząd Miejski w SzydłowcuWidzialna Ręka Powiat Szydłowiecżywność
Redakcja Radomskie.info

Redakcja Radomskie.info

Zapamiętaj ten numer! +48 222 309 900 – to numer SOS – Linia Pomocy Pokrzywdzonym

by Redakcja Radomskie.info
21 lutego, 2022
0
Zapamiętaj ten numer! +48 222 309 900 – to numer SOS – Linia Pomocy Pokrzywdzonym
Prawo

Jesteś ofiarą przestępstwa? Świadkiem? Doznajesz przemocy np. w rodzinie? Czujesz się osamotniony? Szukasz pomocy? Zadzwoń na numer +48 222 309...

Read more

Dom bezpiecznym miejscem!

https://www.youtube.com/watch?v=7ZUmk2pQQ8c
No Result
View All Result

Gdzie uzyskać bezpłatną pomoc prawną?

Prokuratura kontra Bąkiewicz – polityka zamiast prawa
Z KRAJU

Prokuratura kontra Bąkiewicz – polityka zamiast prawa

19 sierpnia, 2025
Afera KPO: Bruksela i europejscy śledczy wchodzą do gry, rząd Tuska pod ostrzałem.
Kraj

Afera KPO: Bruksela i europejscy śledczy wchodzą do gry, rząd Tuska pod ostrzałem.

11 sierpnia, 2025
Karol Nawrocki oficjalnie obejmuje urząd Prezydenta RP – szczegóły uroczystości 6 sierpnia 2025
Kraj

Karol Nawrocki oficjalnie obejmuje urząd Prezydenta RP – szczegóły uroczystości 6 sierpnia 2025

6 sierpnia, 2025

Kto może uzyskać bezpłatną pomoc prawną?

Ostatnie wpisy

  • Prokuratura kontra Bąkiewicz – polityka zamiast prawa
  • Afera KPO: Bruksela i europejscy śledczy wchodzą do gry, rząd Tuska pod ostrzałem.
  • Karol Nawrocki oficjalnie obejmuje urząd Prezydenta RP – szczegóły uroczystości 6 sierpnia 2025
  • Stanisław Gawłowski skazany na 5 lat więzienia! Symbol upadku Platformy Obywatelskiej i arogancji III RP?
  • Kończy się tęczowe paliwo. Marsze Równości i Minister Kotula są już passe.

Skontaktuj się z nami!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, nasza redakcja czeka na e-maile o Państwa problemach, wydarzeniach mających miejsce na terenie Radomia i okolic, organizacji ciekawych wydarzeń!

Nasz e-mail: [email protected]
Na Facebooku: Radomskie.info - Informacje z Regionu
Kronika Policyjna

Goszczyn: Policyjne małżeństwo po pracy zatrzymało nietrzeźwego kierowcę

27 lutego, 2021
Radom: 13. MotoSerce już w sobotę!
Radom

Radom: 13. MotoSerce już w sobotę!

21 maja, 2021

Tagi:

Białobrzegi (170) dofinansowanie (182) drogi (169) dzieci (149) Fundusz Sprawiedliwości (156) Grójec (174) historia (519) inwestycja (315) inwestycje (163) KMP Radom (462) koncert (142) Konkurs (136) Kozienice (174) KPP Grójec (214) Kultura (525) muzyka (197) mzdik radom (155) patriotycznie (454) Pionki (182) policja (848) Policja Radom (352) pomoc (359) pomoc pokrzywdzonym (724) Powiat Białobrzeski (279) Powiat Grójecki (517) powiat kozienicki (299) powiat lipski (188) powiat przysuski (226) powiat radomski (880) powiat szydłowiecki (256) Powiat Zwoleński (251) przestępstwo (197) Radom (2424) radomskie (1177) region radomski (654) sport (327) Straż Pożarna (225) Szydłowiec (147) sąd (204) województwo mazowieckie (150) wydarzenie (209) wypadek (328) wystawa (152) zatrzymanie (148) Zwoleń (138)
Sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Copyright © 2021 Stowarzyszenie Przyjaciół Zdrowia - Wszelkie prawa zastrzeżone

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Zarządzaj zgodą
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych. Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Zarządzaj opcjami Zarządzaj serwisami Zarządzaj {vendor_count} dostawcami Przeczytaj więcej o tych celach
Zobacz preferencje
{title} {title} {title}
No Result
View All Result
  • Zgłoś nam!
  • Radomskie Wiadomości
    • Radom
    • Powiat Białobrzeski
    • Powiat Grójecki
    • Powiat Kozienicki
    • Powiat Lipski
    • Powiat Radomski
    • Powiat Przysuski
    • Powiat Szydłowiecki
    • Powiat Zwoleński
  • Kultura
  • Uzyskaj Pomoc
  • Kronika Policyjna
  • Sport
  • Zdrowie
  • Kontakt

Copyright © 2021 Stowarzyszenie Przyjaciół Zdrowia - Wszelkie prawa zastrzeżone

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaPolityka prywatności