Policjanci z radomskiej drogówki mieli sporo interwencji w miniony weekend z powodu kierowców, którzy jechali na „podwójnym gazie”. Jedna z sytuacji bezpośrednio dotyczyła mundurowych, gdyż pojazd prowadzony przez pijanego mężczyznę uderzył w policyjny radiowóz.
Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, 1 lipca. Tego dnia, około godz. 1:00, na skrzyżowaniu z ul. Przemysłową w Radomiu miała miejsce kolizja. Patrol prewencji z Komisariatu II w Radomiu chciał skręcić w lewo, sygnalizując ten manewr kierunkowskazem. Jadący z tyłu ford wjechał w bok radiowozu. Funkcjonariusze po rozmowie z kierującym wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zabrali 40-latkowi prawo jazdy, a jego sprawą zajmie się sąd.
Kilka godzin później radomscy stróże prawa patrolując ul. Wojska Polskiego zauważyli zaparkowanego na pasie awaryjnym fiata, a w środku kobietę. Funkcjonariusze zapytali ją o powód zatrzymania, w odpowiedzi usłyszeli, że w pojeździe zabrakło paliwa. Jak się później okazało 40-latka była nietrzeźwa – w jej organizmie znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu. Pojazd przekazano osobie trzeźwej, a kobiecie zabrano prawo jazdy.
Także w sobotę, około godz. 16:30, mundurowi analizując zgłoszenia z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Małęczynie kontrolowali prędkość. W czasie akcji zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który jechał zbyt szybko. Po przebadaniu 35-latka wyszło na jaw, że miał on ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.
Tego samego dnia, pół godziny później, inny patrol radomskiej drogówki podjął interwencję w Antoniówce. Powodem działań funkcjonariuszy było dostrzeżenie auta znajdującego się w rowie. Zarówno pasażerka pojazdu jak i świadek potwierdzili, że kierowca uciekł. Okazało się jednak, że prowadzący auto stał obok. Mężczyzna przyznał, że stracił panowanie nad samochodem i wjechał w znak drogowy, a następnie do przydrożnego rowu. Mundurowi sprawdzili, że zatrzymany mężczyzna posiada 6-letni aktywny zakaz kierowania pojazdami, wydany sądownie w 2020 r. Nie było to jednak jego jedyne przewinienie. Od kierowcy wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu, dlatego zabrano też go na badanie krwi.
Z kolei w niedzielę wieczorem, około godz. 21, na skrzyżowaniu ul. Fołtyn i Kozienickiej kierowca peugeota zawrócił w niedozwolonym miejscu. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, ze może on być nietrzeźwy. Przypuszczenia policjantów się potwierdziły, gdyż 30-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Jemu także, jak innym pijanym kierowcom, zatrzymano prawo jazdy.
Pomimo ciągłych apeli policji o niewsiadanie za kółko po spożyciu alkoholu, jak widać nieodpowiedzialnych kierowców nie brakuje. Mundurowi przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Radomska drogówka w ciągu kilku dni interweniowała nie tylko z powodu nietrzeźwych kierowców. Zarówno w samym Radomiu, jak i okolicy, doszło w tym czasie do groźnych wypadków. Jak informowaliśmy w niedzielę, 2 lipca, nad ranem na leśnym odcinku drogi Pionki – Kozienice, w miejscowości Augustów miało miejsce makabrycznie wyglądające zdarzenie drogowe. 23-letnia kierująca około godziny 4:00, straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Auto było doszczętnie zniszczone. Na szczęście 23-latka cudem przeżyła ten wypadek (więcej TUTAJ).
Z kolei w poniedziałek, 3 lipca, na ul. Maratońskiej w Radomiu starsza kobieta została potrącona przez pojazd ciężarowy.
Inne zdarzenie drogowe z udziałem ciężarówki wydarzyło się w poniedziałek, w znajdującym się w powiecie radomskim Skaryszewie. W wyniku zderzenia się trzech pojazdów, doszło do całkowitego zablokowania drogi. Na miejsce wezwano także karetkę pogotowia.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego. Radomski Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Mireckiego 3/3. Kontakt pod numerem telefonu 530 851 852. Więcej informacji na temat pomocy dostępnych jest TUTAJ.