Matka dowiedziała się, że jej córka była molestowana, a także zastraszana i szantażowana. Co prawda po zgłoszeniu przestępstwa sprawca został aresztowany, ale rodzina ciągle boryka się z następstwami tej traumatycznej sytuacji.
49-letnia Marzena Jasińska ma nastoletnią córkę Paulinę. Niestety w rodzinie doszło do tragedii której skutki odczuwane są do dzisiaj. Okazało się, że Paulina w wieku 12 lat była molestowana przez partnera matki. Na domiar złego mężczyzna zastraszał i szantażował nastolatkę. Te traumatyczne zdarzenia zostawiały trwały ślad w psychice dziewczyny. Nie umiała ona sobie poradzić z zaistniałą sytuacją i zaczęła dokonywać samookaleczeń.
O sytuacji dowiedziała się matka Pauliny, która zgłosiła sprawę policji. 49-latka złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na szkodę jej córki i sprawca został skazany. Niestety tragedia negatywnie odbiła się na psychice małoletniej, która leczyła się psychiatrycznie i uczęszczała na psychoterapię. Paulina musiała jednak zrezygnować po pewnym czasie z terapii i leczenia, ze względu na ciężką sytuację materialną rodziny. Na zdrowiu psychicznym podupadła również matka dziewczyny.
Pani Marzena zgłosiła się po pomoc dla siebie i swojej córki do Okręgowego Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Radomiu. Zarówno matka jak i córka otrzymały w Ośrodku wsparcie psychologa, którego tak bardzo potrzebowały w tym trudnym dla nich okresie. Ponadto rodzina, ze względu na ciężką sytuację, otrzymała również pomoc materialną. Wsparcie miało postać dopłat do czynszu, dofinansowania do kursu podnoszącego kwalifikacje zawodowe oraz przekazania paczek żywnościowych i z chemią.
Wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości
Pamiętaj, że jeśli Ty lub Twoi najbliżsi byłeś pokrzywdzony przez przestępstwo lub stałeś się świadkiem takiego zdarzenia, to możesz uzyskać kompleksową pomoc z Funduszu Sprawiedliwości. W całej Polsce działa 365 punktów, które gwarantują bezpłatną pomoc m.in. prawną, psychologiczną, medyczną, materialną. Skuteczną pomoc można otrzymać poprzez kontakt z Linią Pomocy Pokrzywdzonym +48 222 309 900 lub adres e-mail: [email protected]. Można również telefonować do wybranego przez siebie ośrodka.
W regionie radomskim funkcjonuje Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Radomiu. Ponadto Lokalne Punkty Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem działają w: Wolanowie, Przysusze, Szydłowcu, Zwoleniu, Lipsku, Kozienicach, Białobrzegach i w Nowym Mieście nad Pilicą. Osobista wizyta w ośrodku możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym umówieniu i potwierdzeniu możliwości przyjęcia w placówce. Godziny funkcjonowania tych placówek ich adresy a także numery kontaktowe dostępne są na stronie internetowej: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy
Oprac. Redakcja radomskie.info /dane personalne osób korzystających ze wsparcia Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym w Radomiu zostały zmienione.