Zarzut pobicia o charakterze chuligańskim został przedstawiony trzem mężczyznom, którzy na ulicy Chrobrego w Radomiu pobili 20-letniego mieszkańca Radomia. Do przestępstwa doszło w piątek, 14 stycznia.
Dramatyczne zdarzenie miało miejsce przy ulicy Chrobrego. Trzej mieszkańcy Radomia, w wieku od 27 do 35 lat, zaatakowali 20-letniego mężczyznę stojącego na przystanku autobusowym. Sprawcy uderzali go pięściami po twarzy oraz kopali po całym ciele. Poszkodowany potrzebował pomocy medycznej.
Policjanci z Komisariatu I Policji w Radomiu już kilka minut po zdarzeniu zatrzymali pierwszego z podejrzanych o pobicie. Napastnik po zajściu wszedł na teren pobliskiej galerii handlowej, gdzie został ujęty przez pracowników ochrony. Kolejnych dwóch mężczyzn zatrzymano tego samego dnia, dzięki pracy operacyjnej „kryminalnych”.
Sprawcom przedstawiono zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim. Wszyscy przyznali się do zarzucanego im czynu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód w Radomiu zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Pokrzywdzenie przestępstwem mogą liczyć na pomoc
W Polsce co roku ofiarami przestępstw pada 200 tys. osób. Już te statystyki pokazują, że istnieje realne ryzyko, że w bliższej czy dalszej przyszłości możemy być ofiarami przestępczych działań.
Pokrzywdzeni np. w wyniku wyżej opisanego przypadku pobicia czy też każdego innego nielegalnego postępowania, ich najbliżsi, a także świadkowie takich zdarzeń mogą liczyć na kompleksowe i bezpłatne wsparcie. Taką pomoc zapewnia Fundusz Sprawiedliwości.
W całej Polsce funkcjonuje już 336 miejsc świadczenia pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Można otrzymać tam m.in. wsparcie prawne, psychologiczne, materialne czy np. w formie pokrycia świadczeń zdrowotnych edukacyjnych czy związanych z aktywizacją zawodową.
W celu otrzymania pomocy można skontaktować się z Linią Pomocy Pokrzywdzonym +48 222 309 900 lub poprzez adres e-mail: [email protected]. Inną możliwością jest kontakt telefoniczny z wybranym przez siebie ośrodkiem. Pomoc można również uzyskać za pomocą środków komunikacji na odległość, dzięki wykorzystaniu Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej – ePUAP. Osobista wizyta w danej placówce będzie możliwa wyłącznie po wcześniejszym umówieniu i potwierdzeniu możliwości przyjęcia w placówce. Pełna godziny pracy tych miejsc, ich adresy i numery kontaktowe dostępne są na stronie internetowej: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/. Od początku 2019 r. w ośrodkach i telefonicznie udzielono pomocy ponad 65 tys. osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw.
Źródło: www.eska.pl/radom, mazowiecka.policja.gov.pl/wra/, radomskie.info









