Do tego 8 litrów spirytusu i 3,5 kg krajanki tytoniowej znaleźli policjanci u 56-latka z Radomia. Handlował nielegalnymi wyrobami na targowisku.
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że na jednym z radomskich targowisk miejskich może dochodzić do handlu wyrobami bez polskich znaków akcyzy.
Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu udali się na miejsce w celu przeszukania pomieszczeń. W trakcie działań odkryli i zabezpieczyli ponad 1700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 8 litrów spirytusu i 3,5 kg krajanki tytoniowej.
– „Wstępnie uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w związku z posiadaniem nielegalnych wyrobów oszacowano na ponad 35 tysięcy złotych” – poinformowała Komenda Miejska Policji w Radomiu.
Właściciel wyrobów, 56-letni mieszkaniec Radomia, został zatrzymany. Odpowie za przestępstwo karno – skarbowe. Grozi mu teraz kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Źródło/Foto: KMP Radom









