Urząd miejski w Zwoleniu już z nowym oświetleniem.
– Stare lampy zastąpiono nowoczesnymi, energooszczędnymi systemu LED. Modernizację przeprowadziła firma MK-ENERGY Realizacja Inwestycji Marcin Kamiński z Ludwinowa. Koszt robót zamknął się kwotą 139 tysięcy 974 złotych, z czego 100 tysięcy stanowiło dofinansowanie przyznane w ramach programu „Modernizacja Oświetlenia” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – informuje pracowniczka zwoleńskiego urzędu miejskiego.
Inwestycja polegała na demontażu 26 archaicznych lamp znajdujących się po obu stronach ulicy Jana Kochanowskiego w Zwoleniu. Usunięto również 300 punktów świetlnych w zwoleńskim urzędzie miejskim. Nowa źródła światła, które zainstalowano w zamian gwarantują lepszą widoczność i zużywają znacznie mniej energii elektrycznej.
– Pierwsze lampy LED pojawiały się w Zwoleniu już jesienią ubiegłego roku. Zamontowano je przy ulicach doktora Perzyny, Pionkowskiej, Jana Pawła II i Partyzantów. Sfinansowano to w ramach programu „Mazowsze dla Klimatu 2022” – wyjaśnia zwoleński urząd miejski.
(TO-RT)








