Klaudia już od kilku lat byłą ofiarą psychicznego znęcania się przez byłego męża. Sytuacja ta nie tylko negatywnie odbiła się na prywatnym życiu obiekty, ale także na jej relacjach z dziećmi.
Klaudia jest mieszkanką powiatu kozienickiego. Kobieta już od 2018 r. doświadcza przemocy psychicznej ze strony byłego męża. Zachowanie mężczyzny po rozwodzie utrudniało Paulinie normalne życie i funkcjonowanie. Niestety postępowanie byłego męża nie ograniczyło się tylko do sprawiania przykrości swojej dawnej żonie. Mężczyzna chciał jeszcze skłócić Paulinę z najbliższymi i przedstawić ją w ich oczach w złym świetle. Jego działanie przyniosło oczekiwany efekt, gdyż dzieci odwróciły się od kobiety i zaczęły ją źle traktować.
Paulina wykonała krok w celu poprawy swojej sytuacji życiowej. Kobieta zwróciła się o pomoc prawną, psychologiczną i materialną do Lokalnego Punktu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Kozienicach. Dzięki wsparciu placówki kobieta chce odbudować własne poczucie wartości i walczyć o więź z dziećmi. Pomoc prawna z kolei ma na celu uregulowanie sytuacji prawnej kobiety.
Wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości
Ofiarą przemocy może stać się każdy z nas. Możemy jej doświadczyć zarówno od zupełnie obcych osób jak i tych nam najbliższych. Ważne jest, aby każdy, kto doświadcza przemocy miał świadomość, że ma możliwość zwrócenia się o bezpłatne i skuteczne wsparcie. Taka kompleksowa pomoc możliwa jest dzięki Funduszowi Sprawiedliwości.
W całej Polsce działa 349 punktów, w których można uzyskać bezpłatną pomoc m.in. prawną, psychologiczną, medyczną, materialną. Skuteczne wsparcie można otrzymać poprzez kontakt z Linią Pomocy Pokrzywdzonym +48 222 309 900 lub adres e-mail: [email protected]. Możliwy jest również kontakt do wybranego przez siebie ośrodka. W regionie radomskim funkcjonuje Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Radomiu. Z kolei Lokalne Punkty Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem działają w: Wolanowie, Przysusze, Szydłowcu, Zwoleniu, Lipsku, Kozienicach, Białobrzegach i w Nowym Mieście nad Pilicą. Godziny pracy tych miejsc, ich adresy a także numery kontaktowe dostępne są na stronie internetowej: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy. Osobista wizyta w danej placówce możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym umówieniu i potwierdzeniu możliwości przyjęcia w placówce.
Oprac. Redakcja radomskie.info /dane personalne osób korzystających ze wsparcia Lokalnego Punktu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem zostały zmienione/.