Kobieta szła drogą na jej nieoświetlonym odcinku. Policjanci ustalili, że nie miała na odzieży wierzchniej elementów odblaskowych.
Poświąteczny tydzień na drogach regionu radomskiego zaczął się zdarzeniem, w którym ranna została 34-latka. Doszło do niego w miejscowości Kępina, w gminie Grójec. Służby otrzymały zawiadomienie o wypadku dziś (wtorek, 27 grudnia) około godziny 5 rano.
Co się wydarzyło?
Jak potwierdziła w rozmowie z nami nadkom. Agnieszka Wójcik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, na drodze lokalnej doszło do potrącenia pieszej przez autobus pracowniczy.
– 34-letnia kobieta po potrąceniu trafiła do szpitala w Radomiu. Funkcjonariusze ustalili, że 56-letni kierowca autobusu w trakcie zdarzenia był trzeźwy. Poza tym żaden z pasażerów pojazdu nie został poszkodowany – relacjonuje nam szczegóły porannego zdarzenia nadkom. Agnieszka Wójcik z grójeckiej komendy.
Wstępnie mundurowi ustalili już, że do wypadku doszło w terenie niezabudowanym, na nieoświetlonym odcinku lokalnej drogi. Idąca ulicą 34-latka nie miała na sobie elementów odblaskowych.
Przyczyny i okoliczności porannego potrącenia badają teraz w prowadzonym postępowaniu policjanci z Grójca.
Po zdarzeniu droga w miejscowości Kępina była całkowicie zablokowana przez około dwie godziny – teraz ruch odbywa się już normalnie.
Noś odblaski!
Policjanci przypominają, że noszenie elementów odblaskowych na odzieży wierzchniej poza terenem zabudowanym jest obowiązkowe! Mówi o tym ustawa Prawo o ruchu drogowym. Warto zaznaczyć, że gdy pieszy porusza się mając na sobie odblaski, dla kierujących jest widoczny już ze 150 metrów. Natomiast osoba, która nosi odzież w ciemnych kolorach, w nieoświetlonych warunkach drogowych, może być niemal całkowicie niewidoczna.
Dodatkowo za brak odblasków przewidziane są mandaty. Nie to jednak powinno być motywacją do ich noszenia, ale dbanie o własne zdrowie i życie, czyli o to, aby być widocznym na drodze dla innych uczestników ruchu.
Pomoc pokrzywdzonym
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, rodziną ofiary lub świadkiem, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego. Radomski Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem znajduje się przy ul. Mireckiego 3/3. Kontakt pod numerem telefonu 530 851 852. Listę ośrodków znajdziesz tutaj (link).