„Profesjonalizacja pomocy kadr instytucji pomocowych” to temat e-konferencji dla wszystkich, którzy pracują z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem i ich najbliższymi.
Konferencja odbędzie się 13 listopada. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Wspierania Aktywności „Bona Fides” z Lublina. Tematyka spotkania przeznaczona jest dla wszystkich pracowników instytucji pomocowych z terenu województwa mazowieckiego. Szczególnie skorzystają na udziale w niej Ci, którzy w swojej codziennej pracy wspierają osoby pokrzywdzone przestępstwem.
Do udziału w spotkaniu organizatorzy zapraszają psychologów, pedagogów, terapeutów, pracowników socjalnych, asystentów rodziny, kuratorów, policjantów, pracowników wymiaru sprawiedliwości i służby zdrowia, pracowników oświaty.
Podczas spotkania zostaną poruszone takie tematy, jak:
- tajemnica zawodowa pracownika socjalnego, kuratora sądowego, psychologa;
- obowiązek składania zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa;
- etapy pomagania osobie doświadczającej przemocy lub innego przestępstwa;
- co powinno zawierać zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa;
- prawa świadka w sprawie karnej;
- przepisy wynikające z tzw. ustawy antyprzemocowej;
- formy wsparcia psychologicznego dla osób pokrzywdzonych przestępstwem;
- kompetencje osób pracujących z osobami pokrzywdzonymi, czyli co należy wiedzieć i potrafić, aby niesiona pomoc była skuteczna.
Zapisywać można się do 12 listopada na stronie internetowej organizatora w wydarzeniu oraz przez formularz rekrutacyjny dostępny tutaj.
Konferencję przeprowadzą znakomici prelegenci. Będzie można wysłuchać m.in.: Jakuba Kossowskiego – radcy prawnego, wykładowcy UMCS w Lublinie czy dr Iwony Ulfik-Jaworskiej – psychologa, autorki książek, pracownika Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jeden z paneli poprowadzi także Iwona Przewor, która jest Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Wspierania Aktywności „Bona Fides”. Cały program wydarzenia dostępny jest tutaj.
E- Konferencja odbywa się w ramach projektu „Standaryzacja świadczonej pomocy w ramach Sieci Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem jako narzędzie zwiększenia efektywności świadczonej pomocy na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz osób im najbliższych”. Inicjatywa współfinansowana jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
Źródło: Informacja prasowa Stowarzyszenia Wspierania Aktywności „Bona Fides”.