Policję w nocy telefonicznie zawiadomiła przerażona kobieta. 35-latek decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Chwile grozy przeżyły mieszkanki Grójca – matka i córka, które zostały uwięzione w miejscu zamieszkania przez członka ich rodziny – męża i ojca.
W miniony poniedziałek, około godziny 22:00, na numer alarmowy zadzwoniła kobieta prosząc o pomoc. W rozmowie opowiedziała, że boi się swojego męża, bo ten grozi jej i jej małoletniej córce pozbawieniem życia.
Na miejsce natychmiast pojechali grójeccy funkcjonariusze. 35-latek nie chciał ich jednak wpuścić do mieszkania. Aby tam się dostać, musieli wezwać strażaków, którzy wyważyli drzwi. Tam zastali sprawcę oraz jego żonę i córkę.
Mundurowi ustalili, że mieszkaniec Grójca groził swojej żonie i córce, używając do tego noży kuchennych. Ponadto pozbawił je wolności zamykając w mieszkaniu i nie pozwalając wyjść. Kobieta i dziewczynka były przerażone.
– „Z uwagi na powagę sytuacji funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali sprawcę interwencji. Mieszkaniec Grójca usłyszał dwa zarzuty, kierowania z gróźb karalnych w wykorzystaniem niebezpiecznego narzędzia oraz pozbawienia wolności” – relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.
W czwartek, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grójcu, sędzia zastosował wobec 35-letniego sprawcy przemocy domowej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Jak informuje grójecka policja, za groźby Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za pozbawienie wolności – nawet do 5 lat więzienia.
Pomoc pokrzywdzonym
Każda ofiara przemocy, a także innych przestępstw, może liczyć na kompleksowe wsparcie w Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Uzyska tam wsparcie prawne, materialne i pomoc psychologiczną.
Radomski Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Mireckiego 3/3, kontakt pod numerem telefonu 530 851 852.
Pomoc mogą otrzymać ofiary przestępstw, ich najbliżsi, świadkowie, a także pokrzywdzeni w wyniku zbrojnej agresji na Ukrainie. W regionie radomskim funkcjonują ponadto Lokalne Punkty Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Grójcu, Kozienicach, Przysusze, Szydłowcu, Lipsku i Zwoleniu. W celu otrzymania pomocy można kontaktować się z Linią Pomocy Pokrzywdzonym +48 222 309 900 lub poprzez adres e-mail: [email protected]. Infolinia jest dostępna całodobowo, także w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim.
Listę ośrodków znajdziesz tutaj (link).
Źródło: KPP Grójec