Policjanci z Grójca zatrzymali mężczyznę, który pobił i okradł 50-latka. Zebrane dowody jasno wskazywały na winę napastnika. Wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt.
Do przestępstwa doszło w Mikołajki, 6 grudnia. Z relacji pokrzywdzonego 50-latka wynikało, że przebywał w pustostanie pod Grójcem. Był tam również nowo poznany mężczyzna. Nagle 50-latek został zaatakowany. Sprawca bił i kopał go po całym ciele, a także uderzał drewnianym kołkiem, a następnie ukradł mu torbę z odzieżą, pieniędzmi i telefonami komórkowymi.
Podejrzany o ten napad znalazł się w rękach mundurowych już kilkadziesiąt minut później. Dzięki zdecydowanym czynnościom przeprowadzonym przez kryminalnych i dobremu rozpoznaniu dzielnicowych w terenie ustalono, że jest to 28-latek, którego bardzo szybko zatrzymano w miejscu zamieszkania.
Funkcjonariusze zabezpieczyli także przy nim telefon komórkowy należący do pokrzywdzonego. Policjanci doprowadzili już mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Sąd przychylił się wniosku funkcjonariuszy oraz prokuratora i aresztował go na 3 miesiące. Teraz 28-latkowi może grozić kara do 12 lat więzienia.
Kompleksowa pomoc dla ofiar przestępstw
Osoby pokrzywdzone każdym rodzajem przestępstwa mogą liczyć na bezpłatną i kompleksową pomoc w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Takie wsparcie dotyczy także najbliższych im osób i świadków przestępczych zdarzeń. W Polsce funkcjonuje 336 punktów, w których można uzyskać pomoc o charakterze m.in. prawnym, psychologicznym czy materialnym. Wsparcie można uzyskać poprzez kontakt z Linią Pomocy Pokrzywdzonym +48 222 309 900 lub za pośrednictwem e-maila: [email protected]. Możliwe jest również uzyskanie pomocy za pomocą środków komunikacji na odległość, dzięki wykorzystaniu Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej – ePUAP.
W regionie radomskim funkcjonuje Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Radomiu. Ponadto działają również Lokalne Punkty Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w: Wolanowie, Przysusze, Szydłowcu, Zwoleniu, Lipsku, Kozienicach, Białobrzegach i w Nowym Mieście nad Pilicą. Do placówek tych można dzwonić pod numer tel. 530 851 852 przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Godziny pracy tych miejsc, ich adresy jak również numery kontaktowe dostępne są na stronie internetowej: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy.
Osobista wizyta w konkretnym ośrodku możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym umówieniu i potwierdzeniu możliwości przyjęcia w placówce.
Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl/wgr, radomskie.info