Przedstawiciele samorządów z regionu radomskiego otrzymali – w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022 – symboliczne promesy o łącznej wartości ponad 16 mln zł.
Wręczali ja Wojewoda Mazowiecki, Konstanty Radziwiłł oraz Wicewojewoda, Artur Standowicz. W wydarzeniu wzięli udział także: posłowie na Sejm RP Anna Kwiecień, Andrzej Kosztowniak, Marek Suski oraz Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murawski.
Województwo mazowieckie, w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2022 r., dostanie łącznie ponad 300 mln zł, z czego ponad 36 mln trafi do samorządów z regionu radomskiego.
Dofinansowanie na budowę, przebudowę lub remont dróg gminnych i powiatowych trafiło do powiatów: radomskiego, zwoleńskiego, lipskiego, przysuskiego, białobrzeskiego, grójeckiego, szydłowieckiego i kozienickiego, miasta Radomia oraz gmin: Jasieniec, Zakrzew, Zwoleń, Pniewy, Przytyk, Stromiec, Warka, Wieniawa, Sieciechów, Grójec, Białobrzegi, Kozienice, Radzanów.
W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w latach 2019-2021 jednostkom samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego przekazano dofinansowanie na realizację 896 zadań gminnych oraz powiatowych w łącznej kwocie ponad 1,1 mld zł. Długość odcinków dróg objętych wsparciem finansowym w latach 2019- 2021 to prawie 1 200 km.
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg powołano w roku 2018. Zapewnia pomoc w realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.
(TO-RT)
Źródło: www.gov.pl









