Budynki Zespołu Szkół Elektronicznych są już po termomodernizacji. Koszt inwestycji wyniósł ponad 5 mln złotych.
Prace wykonano w głównym budynku szkoły, a także w budynku warsztatów i sali gimnastycznej. Inwestycję dofinansowano z funduszy unijnych. Prezydent Radosław Witkowski podkreśli, że Elektronik od wielu lat jest jedną z czołowych szkół zawodowych w Polsce. Dlatego też władze miejskie postanowiły zmodernizować placówkę.
– „Bardzo się cieszę z efektu wykonanych prac. Szkoła, która pod względem jakości kształcenia należy do czołówki szkół zawodowych nie tylko w województwie mazowieckim, ale też w kraju, dziś może się pochwalić jednym z najładniejszych budynków. Ten rzeczywiście bardzo zmienił wizualnie, ale co najważniejsze, dzięki zastosowanym rozwiązaniom udało się nam znacznie zmniejszyć zużycie energii – zarówno elektrycznej jak i cieplnej. Myślę, że szczególnie w tym czasie, nikogo nie trzeba przekonywać jak bardzo jest to ważne” – dodał Radosław Witkowski.
Celem prac było zwiększenie efektywności energetycznej budynków szkoły, a także zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przy zastosowaniu odnawialnych źródeł energii. Docieplono stropy i ściany, wymieniono drzwi zewnętrzne, zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody oraz instalację elektryczną. Ponadto wymieniono oświetlenie i zainstalowano panele fotowoltaiczne.
– „To bardzo dobra szkoła, w którą należy inwestować. Bardzo się cieszę z zakończenia prac, które zdecydowanie poprawiają komfort i bezpieczeństwo zarówno nauczycieli jak i uczniów. W ogóle 2022 rok Zespół Szkół Elektronicznych może zaliczyć do bardzo udanych, bo oprócz termomodernizacji budynków powstało także nowe, wielofunkcyjne boisko” – przypomina wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.
Koszt termomodernizacji wyniósł ponad 5 mln złotych. Na inwestycję uzyskano ponad 3,2 mln złotych dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.
Źródło: radom.pl