Głośna sprawa zabójstwa 25-letniej kobiety z Kozienic niebawem znajdzie swój finał w sądzie. Oskarżony jest 29-latek, były partner ofiary, któremu grozi kara dożywocia.
O tej sprawie pisaliśmy już wielokrotnie. W grudniu 28-letni wówczas Patryk G. miał zabić swoją byłą partnerkę, 25-letnią mieszkankę Kozienic. Para miała 4-letnią córkę.
Przypomnijmy: Patryk G. 5 grudnia 2020 roku oddał 4-letnią córkę pary pod opiekę dziadków, a sam spotkał się z byłą partnerką w wynajmowanym mieszkaniu w Kozienicach. Kobieta nie chciała ponownie nawiązywać z nim bliskich relacji, co doprowadziło do kłótni. 28-latek miał ją dusić, a następnie zadać kilka ciosów nożem. Zanim służby dowiedziały się o zbrodni, mężczyzna uciekł z miasta. Zatrzymano go pod Elblągiem. Patryk G. był pijany.
Z końcem lipca prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Dziś lokalne media podały, że Patryk G. jest oskarżony nie tylko o zabójstwo, ale także o ucieczkę przed policją i jazdę w stanie nietrzeźwości. Tak poważne zarzuty wiążą się z możliwością najwyższego wymiaru kary, czyli dożywotniego więzienia.
Sprawą zajmuje się teraz Sąd Okręgowy w Radomiu.
Źródła: radomskie.info / archiwum; cozadzien.pl