46-latek – zataczając się – chciał wsiąść na kierownicę. Prowadzenie pojazdu uniemożliwili mu funkcjonariusze po służbie.
Reagowanie na lekkomyślne i bardzo niebezpieczne dla innych uczestników zachowania na drogach powinny być na porządku dziennym. Tzw. obywatelskie zatrzymania zdarzają się coraz częściej, a policjanci nieustannie apelują o natychmiastowe zgłaszanie nagannych zachowań kierujących.
Tym razem, w minioną niedzielę, z nieodpowiedzialnym zachowaniem mieszkańca Radomia spotkali się funkcjonariusze po służbie. Policyjne małżeństwo, wjeżdżając na parking na jednym z radomskich osiedli zauważyło, że z zatrzymującego się przed nimi pojazdu wysiada dwóch mężczyzn, którzy w widoczny sposób zataczają się.
– Gdy citroen zaparkował, wysiadło z niego dwóch mężczyzn, którzy chwiejnym krokiem podeszli do tarasującej przejazd taksówki. Jeden z nich wrócił do auta z zamiarem odjechania. Wówczas obserwujący całe zdarzenie mundurowi po służbie udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierującemu – relacjonuje Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.
Małżeństwo zareagowało natychmiast. Policjant, na co dzień pełniący służbę w radomskim CBŚP, obezwładnił nieodpowiedzialnego kierującego. Zabrano mu również kluczyki do pojazdu, a o całym zdarzeniu zawiadomiono dyżurnego radomskiej komendy.
Na miejsce przyjechał patrol. Funkcjonariusze radomskiej drogówki przejęli zatrzymanego. Następnie ustalili, że kierujący citroenem 46-latek miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z nietrzeźwym mężczyzną mundurowi przeprowadzili dalsze czynności.
Pamiętajmy, że ignorowanie podejrzeń co do kierujących, którzy mogą prowadzić pojazdy będąc pod wpływem alkoholu, może prowadzić do wypadków, a tym samym tragedii wielu osób.
Jeśli jesteś ofiarą, rodziną ofiary lub świadkiem przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego. Radomski Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem znajduje się przy ul. Mireckiego 3/3. Kontakt pod numerem telefonu 530 851 852. Listę ośrodków znajdziesz tutaj (link).