Przywrócono już dostawy ciepła na osiedlach Południe, Borki, Zamłynie i Wośniki. Nadal nie ma ogrzewania na osiedlu Ustronie i wzdłuż Toruńskiej. Prace Radpec trwają.
Wczoraj wieczorem doszło do ogromnej awarii sieci ciepłowniczej w Radomiu. Kilka tysięcy ludzi w nocy nie miało ogrzewania. Do awarii doszło przy skrzyżowaniu ulic Wierzbicka, Toruńska i Wjazdowa. Jak informowali mieszkańcy miasta, gorąca woda wylewała się na ulice i chodniki. Nie było przejazdu z ul. Wjazdowej w kierunku Toruńskiej i Wierzbickiej. Na miejscu od razu zaczęły pracować ekipy Radpec.
Nad ranem udało się wznowić dostawy ciepła do części mieszkańców Radomia. „- Jak zaraportował mi Radpec, po całonocnych pracach służb technicznych, między 4 a 6 rano, przywrócono dostawy ciepła na osiedlach Południe, Borki, Zamłynie i Wośniki. Obecnie trwają prace nad jak najszybszym usunięciem wczorajszej awarii sieci ciepłowniczej u zbiegu ulic Wierzbickiej, Toruńskiej i Wjazdowej. Jak informuje spółka nie ma jeszcze dostaw ciepła do odbiorców wzdłuż ul. Toruńskiej i fragmentu ulicy Limanowskiego. W tym rejonie nie ma jednak zabudowy mieszkaniowej.” – poinformował w mediach społecznościowych Prezydent Miasta, Radosław Witkowski.
Obecnie przywracane jest ciepło na osiedlu Ustronie. Służby zapowiadają, że ogrzewanie powinno tam powrócić w najbliższym czasie.

Źródło: radpec.com.pl , Radosław Witkowski/Facebook