Uroczystą galą w Zespole Szkół Muzycznych zakończyły się trwające od 4 lipca 14. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato. Grand Prix Konkursu Głównego otrzymał film “Dad you’ve never had” w reżyserii Dominiki Łapki.
Najlepszy film zdobył nagrodę Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10 tys. złotych oraz statuetkę „Złotego Łucznika. Nagrodę Specjalną dla najlepszego filmu o tematyce społecznej ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w wysokości 2 tys. złotych otrzymał film „Dalej jest dzień” w reżyserii Damiana Kocura. Z kolei wyróżnienie honorowe trafiło do twórców filmu “Raisa” w reżyserii Doroty Migas-Mazur. Przyznano również nagrodę jury akademickiego, którą w wysokości 1000 zł ufundowała Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu w Radomiu. W tej kategorii uhonorowano produkcję „Mój syn zamyka się w łazience” w reżyserii Kuby Januszewskiego. Widzowie 14. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato swoją nagrodę przyznali filmowi “Przestrach” w reżyserii Joanny Szymańskiej. Ponadto Grand Prix Filmów Odrzutowych HYDE PARK otrzymała produkcja „Bitwus Warszawus 2.020″ w reżyserii Macieja Sławuskiego.
W ramach Kameralnego Lata, oprócz konkursów filmowych, jak zwykle odbywały się także spotkania z twórcami i warsztaty dla młodzieży. Nie zabrakło również plenerowych projekcji filmowych „Niebo nad Radomiem”.
– „Za nami dni, które dały radomianom możliwość spotkania z dobrym kinem. To też była możliwość spotkania dla branży filmowej oraz szansa dla młodych ludzi z całej Europy, by spotkać się z tymi, od których mogą się wiele nauczyć. Bardzo się cieszę, że Radom może być gospodarzem tego wydarzenia. Zapewniam, że w kolejnych latach również damy Państwu tyle przestrzeni ile będziecie potrzebować” – mówił podczas finałowej gali festiwalu zastępca prezydenta Mateusz Tyczyński.
Głównym organizatorem Kameralnego Lata było Stowarzyszenie FILMFORUM, a współorganizatorami: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej i Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria. Partnerami festiwalu było także Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego oraz Hufiec ZHP Radom – Miasto.
Źródło: www.radom.pl