Radomscy terytorialsi nie ustają w pomaganiu obywatelom Ukrainy. Rozpakowują transporty, wydają paczki, dbają o prawidłowy proces ich wydawania.
Żołnierze z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu dbają o to, aby punkt wydawania żywności w Radomiu działał bez zarzutu. Przeniesiony z Kamienicy Deskurów, obecnie punkt funkcjonuje w budynku przy ul. Wernera.
– Kompletujemy i przekazujemy paczki osobom potrzebującym, rozpakowujemy transporty darów, które tu trafiają, a także dbamy o to, aby cały proces odbierania paczek przebiegał sprawnie – mówi szer. Mariusz Nędzi, żołnierz 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu pełniący służbę w punkcie przy ul. Wernera.
Jak informuje radomski WOT, ostatnio do punktu trafiły cztery tony żywności i środków higienicznych, które przekazał Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża.
– Myślę, że tych darów starczy nam na około miesiąca, a następnie będziemy starać się o kolejne dostawy tak, aby Radom mógł szczycić się pomocą dla uchodźców z Ukrainy – podkreśla Jerzy Krzysztof Kaczkowski – wiceprezes zarządu rejonowego PCK w Radomiu.
Przypomnijmy, że dary dla uchodźców z Ukrainy są wydawane od poniedziałku do piątku od godz. 10 do godz. 15 w budynku przy ul. Wernera 4A.
Źródło: 6MBOT