Na odcinku od Zespołu Szkół Budowlanych do parku, a także po przeciwnej stronie ulicy, od Narutowicza do Jaracza wyłożono nową kostkę. Prace wykonano w ramach Radomskiego Programu Chodnikowego.
W bieżącym roku nowe odcinki chodników powstały przy ul. Gajowej, Królowej Jadwigi i Zgodnej. W planach są jeszcze inwestycje drogowe po przeciwnej stronie ulicy, od Narutowicza do Jaracza.
Wzdłuż ulicy Kościuszki wyłożono nie tylko chodnik, ale przed jednym z bloków znajdujących się w tym miejscu powstały dwa klomby.
– „Mimo, że możliwości finansowe samorządów są mocno ograniczone, systematycznie inwestujemy w poprawę warunków życia mieszkańców. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, jak wiele jest jeszcze do zrobienia jeśli chodzi na przykład o stan chodników w mieście” – powiedział zastępca prezydenta Radomia Mateusz Tyczyński.
Wiceprezydent wyraził także nadzieję, że w przyszłości będzie możliwość przebudowania o wiele większej liczby chodników.
W 2023 r. na wdrażanie Radomskiego Programu Drogowego miasto przeznaczyło około 1,5 mln zł. Dzięki realizowanej od 2016 r. inicjatywie sukcesywnie rozbudowano miejską infrastrukturę. Celem Radomskiego Programu Drogowego i Chodnikowego jest poprawa jakości życia mieszkańców, a także modyfikacja wizerunku i wyglądu funkcjonujących w mieście ulic.