Urząd Miejski w Radomiu ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w związku z przebudową sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej.
Zgodnie z wytycznymi zawartymi w ogłoszeniu przetargowym, zwycięzca przetargu zaprojektuje przebudowę pomieszczeń sceny i widowni. Ma to służyć uzyskaniu odpowiednich walorów funkcjonalnych i akustycznych sali koncertowej dla potrzeb orkiestry. Wykonawca przebuduje także pomieszczenia techniczne i pomocnicze dla obsługi sali koncertowej oraz pozostałych pomieszczeń, w tym m.in.: foyer, szatnię, administrację i sanitariaty. Projekt ma obejmować wymianę istniejących oraz montaż nowych instalacji, w tym m.in. wentylacji i klimatyzacji, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, przeciwpożarowej i elektrycznej. Zaplanowano również demontaż istniejących i wykonanie nowych okładzin ściennych i sufitów, odnowienie foteli, renowację lub wymianę podłóg i posadzek, wymianę pokrycia dachowego wraz z dociepleniem oraz wykonanie profesjonalnej instalacji oświetlenia scenicznego i nagłośnienia sali koncertowej. Na oferty Urząd Miejski czeka do 1 marca. Wybrany wykonawca będzie miał 7 miesięcy na opracowanie dokumentacji.
Projekt przebudowy w tym roku
– „To dla radomskiej kultury niezmiernie ważna inwestycja. Mamy jedną z najlepszych orkiestr kameralnych w Polsce, ale aby mogła ona się dalej rozwijać i zapraszać kolejnych melomanów, musi mieć bardzo dobre warunki. Stąd decyzja o przebudowie sali. Chcemy, by stała się nowoczesnym i w pełni funkcjonalnym obiektem, który będzie dobrze służył zarówno samym artystom jak i widzom” – mówi prezydent Radosław Witkowski.
Projekt przebudowy sali koncertowej ma być gotowy jeszcze w tym roku.
– „Chcemy być przygotowani do ubiegania się o zewnętrzne fundusze na tę inwestycję. Kiedy zostaną ogłoszone konkursy będziemy składać wnioski o dofinansowanie. Biorąc pod uwagę stan obiektu, zakres prac będzie bardzo duży. Zamierzamy kompleksowo wyremontować całą salę zachowując obecną liczbę miejsc. Chcemy, by sala była piękna i funkcjonalna. Dlatego m.in. bardzo duży nacisk kładziemy na akustykę. Ważne jest też dostosowanie sali do potrzeb osób z niepełno sprawnościami” – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.
Radomska Orkiestra Kameralna funkcjonuje od 2007 r., jako instytucja kultury miasta Radomia. Składa się z 16 etatowych muzyków stanowiących podstawę zespołu. ROK prezentuje zróżnicowany repertuar od dzieł z kanonu literatury dla orkiestry smyczkowej po mniej znane utwory.
Źródło: radom.pl, rok.art.pl