To nie tylko karta biblioteczna, ale także szerszy dostęp do kultury, nauki i rozrywki. Warto mieć własną Radomską Kartę Kulturalną!
Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu wprowadza dziś nową kartę biblioteczną, jednocześnie rozszerzając zakres jej działania. Będzie ona funkcjonować teraz jako „Radomska Karta Kulturalna” i dodatkowo umożliwi jej użytkownikom korzystanie ze zniżek w lokalnych księgarniach, a także w placówkach kultury.
Wzór i nazwa karty zostały wybrane w plebiscycie przeprowadzonym wśród czytelników, w którym na przełomie 2021 i 2022 roku wzięło udział ponad 700 osób. Wzór został zainspirowany radomskimi mozaikami. Pretekstem do wprowadzenia zmian stała się wyjątkowa okazja – setny jubileusz radomskiej książnicy, obchodzony w bieżącym roku.
Radomska Karta Kulturalna jest swoistym prezentem dla czytelników. Do projektu włączyło się do tej pory wiele firm i instytucji, które jej użytkownikom zaoferują rabaty. W tej chwili grono partnerów obejmuje:
- Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
- Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu
- Radomska Orkiestra Kameralna
- Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska w Radomiu
- Dom Kultury Idalin w Radomiu
- Księgarnia Antykwariat Superksiążka w Radomiu
- Księgarnia Polanglo w Radomiu
- Księgarnia Ściśle Tania Książka w Radomiu
- Księgarnia Akademicka w Radomiu
- Kawiarnia Kavvka w Radomiu
Miejsca, w których RKK będzie honorowana, zostaną oznaczone specjalną naklejką.
Dotychczasową kartę biblioteczną można od dziś bezpłatnie wymienić na Radomską Kartę Kulturalną. Natomiast osoby, które jeszcze nie są czytelnikami radomskiej biblioteki, a chciałyby otrzymać RKK, muszą zapisać się w Wypożyczalni Głównej lub dowolnej filii MBP w Radomiu. Jednorazowy koszt otrzymania karty to 2 zł.
Bieżące informacje o nowych partnerach RKK można znaleźć na portalu społecznościowym – tutaj (link) lub na www.mbpradom.pl.
Źródła: mbpradom.pl, RKK / FB