Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu ogłosiło 11 marca, że kończy swoją działalność. Jednakże w ostatni weekend odwiedzających było tak dużo, że jego twórcy zapowiedzieli powrót.
Muzeum rozpoczęło swoją działalność w 2019 roku, w oparciu o projekt z budżetu obywatelskiego. Ostatnio jednak nie przedłużono umowy najmu lokalu dla jego siedziby przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej w Radomiu.
11 marca, na stronie Muzeum na portalu społecznościowym, twórcy inicjatywy napisali:
„Muzeum Polskich Rowerów kończy swoją stacjonarną działalność. Po dwóch latach w aktualnym urokliwym lokalu, roku w lokalu na placu Konstytucji 3 Maja i roku w formie projektu Mobilnego Muzeum Rowerów lada dzień znikniemy z mapy atrakcji miasta Radomia. Czy muzeum zniknie na zawsze, czy tylko na chwilę tego niestety nie wiemy. Możemy mieć tylko nadzieję, że ogrom pracy, energii i pasji dzięki której powstało nie pójdzie na marne i w niedalekiej przyszłości odrodzi się z jeszcze większą siłą. To ostatnie 3 dni przed zamknięciem. Czekamy na Państwa do niedzieli w godzinach 9.00 -17.00.”
Fani dwóch kółek murem za Muzeum
W związku z ogłoszeniem o zamknięciu instytucji w ostatni weekend Muzeum przeżyło swoiste oblężenie. Z tego powodu twórcy inicjatywy zdecydowali, że jednak postarają się o kontynuację działalności Muzeum w przyszłości. Poinformowali o tym na Facebooku:
„(…) Pokazaliście nam jak bardzo ważne i potrzebne jest muzeum, jak wielka jest moc dobrych ludzi, ludzi cudownych, normalnych, ludzi dla których inny człowiek jest najważniejszy, ludzi z pasją!
WIELKIE , WIELKIE DZIĘKI!
Dodaliście ponownie nam skrzydeł, daliście ponownie wielką moc, nakręciliście nas tak, że musimy Wam powiedzieć, że nie poddajemy się, że muzeum nie zniknie! Teraz co prawda zostaniemy w internecie, a fizycznie w niezniszczalnej ekipie SPRĘŻYŚCI – Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów
Będzie się dzieło!
Muzeum Polskich Rowerów ponownie wróci do żywych!
WIELKIE, WIELKIE DZIĘKI! KOCHAMY WAS!
ROWER POWER!
JEDZIEMY DALEJ!”
Wygląda więc na to, że Muzeum Polskich Rowerów wróci na mapę Radomia. Na razie eksponaty z siedziby instytucji trafią pod pieczę organów prowadzących – miasta Radom i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rowery z kolekcji prywatnych zostaną zwrócone swoim właścicielom.
Źródło: Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu / FB, internet