Pięciu pracowników Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki radomskiego uniwersytetu otrzymało prestiżowe wyróżnienia w Dniu Nauki Polskiej.
Naukowcy z WTEiI Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu otrzymali Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki w Dniu Nauki Polskiej, który obchodzony jest 19 lutego. Grono wyróżnionych to: prof. dr hab. inż. Janusz Dyduch, prof. dr hab. inż. Jerzy Kisilowski, dr hab. inż. Mieczysław Kornaszewski, prof. UTH Rad., dr hab. inż. Waldemar Nowakowski, prof. UTH Rad., oraz dr hab. inż. Roman Pniewski, prof. UTH Rad.
Nagrody przyznawano w pięciu katogariach: za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz za całokształt dorobku. „Nasi” naukowcy otrzymali wyróżnienie za znaczące osiągnięcia wdrożeniowe, w której przyznano w sumie 10 nagród zespołom z całej Polski.
Pracowników radomskiej uczelni doceniono za „(…)uzyskane rezultaty w projekcie naukowo-badawczym pt.: „System gromadzenia danych eksploatacyjnych i analizy niezawodności i bezpieczeństwa układów automatyki kolejowej”. Projekt był realizowany w latach 2015-2018 w Centrum Eksploatacji i Bezpieczeństwa Transportu w ramach umowy finansowanej ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Celem projektu była optymalizacja działań i kosztów związanych z procesem utrzymania i diagnostyki systemów automatyki kolejowej oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.” – informuje UTH.
Dzień Nauki Polskiej świętowany jest rokrocznie 19 lutego. Jest to jednocześnie data urodzin jednego z najwybitniejszych polskich naukowców – Mikołaja Kopernika. To także, oprócz przyznawanych w Ministerstwie Edukacji i Nauki nagród, okazja do spotkań i rozmów o przyszłości polskiej nauki.
„– Składam życzenia wszystkim naukowcom w Polsce i polskim naukowcom za granicą, pracującym na różnych uniwersytetach na różnych kontynentach i wszystkim pracownikom szkolnictwa wyższego.” – mówił podczas uroczystości minister Przemysław Czarnek.
Relacja z wręczenia nagród dostępna jest tutaj (link).
Źródła: UTH Radom, gov.pl, youtube.com