Kozienicka policja w środę ujęła dwóch kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. Jeden z zatrzymanych mężczyzn posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a drugi zakończył swoją jazdę na przydrożnym drzewie.
W środę, 15 listopada, około godz. 18:20 dyżurny kozienickiej policji otrzymał informację, że w miejscowości Garbatka Długa samochód uderzył w znajdujące się przy drodze drzewo.
– „Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący oplem 61-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego, jadąc od miejscowości Policzna w kierunku miejscowości Bąkowiec, na łuku drogi, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w drzewo. Badanie stanu trzeźwości 61-latka wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie” – informuje podkom. Ilona Tarczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.
Starszego mężczyznę za swoje nieodpowiedzialne zachowanie czekają dalsze konsekwencje. Grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet do 3 lat więzienia.
Cztery godziny później, około godz. 22:30, tym razem w Kozienicach również doszło do zatrzymania pijanego kierowcy. Prowadzący bmw 20-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Jak się jednak okazało młody mężczyzna miał więcej na sumieniu. Na mieszkańca powiatu kozienickiego sąd nałożył bowiem, obowiązujący od maja, czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za kierowanie samochodem, pomimo obowiązującego ograniczenia, grozi 20-latkowi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Również w innych częściach regionu radomskiego w ostatnim czasie zatrzymano kierowców jadących na „podwójnym gazie”. Informowaliśmy o nietypowej sytuacji, która miała miejsce szczególnie w gminie Gielniów w powiecie przysuskim. Tam w ciągu kilku dni przysuscy policjanci dwukrotnie skontrolowali pojazd prowadzony przez kompletnie pijaną 44-latkę.
Ponadto w powiecie lipskim w miniony weekend zatrzymano trojkę nietrzeźwych kierowców. Rekordzistka, 39-letnia kobieta, miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że nie posiadała ona również uprawnień do kierowania. Ponadto jeden z zatrzymanych kierowców miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Jeśli jesteś ofiarą, świadkiem lub rodziną ofiary przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego. Radomski Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem znajduje się przy ul. Mireckiego 3/3. Kontakt pod numerem telefonu 530 851 852. Listę ośrodków znajdziesz TUTAJ.