We wtorek wieczorem i w środę rano doszło do dwóch wypadków w powiecie kozienickim. Obrażenia odniósł kierowca pojazdu, który najechał w zaparkowaną naczepę ciężarówki oraz rowerzystka.
W ostatnim czasie w powiecie kozienickim odnotowano dwa niebezpieczne zdarzenia drogowe. Dosyć zagadkowe było to, które wydarzyło się w środowy poranek.
– Dzisiaj około godziny 7:20 w miejscowości Zajezierze doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem renault master 38-latek z powiatu kozienickiego, z niewiadomych na chwilę obecną przyczyn, uderzył w zaparkowaną naczepę pojazdu ciężarowego, w wyniku czego doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala w Kozienicach. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia – przekazała nam podkom. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji.
Niestety kilkanaście godzin w tym samym regionie doszło do innego wypadku, tym razem w miejscowości Oleksów w gminie Gniewoszów.
– Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierująca rowerem 67-latka z powiatu kozienickiego wymusiła pierwszeństwo przejazdu 45-letniemu mężczyźnie z powiatu ryckiego, kierującemu pojazdem volkswagen crafter. Prowadzący samochód, chcąc ominąć rowerzystkę, aby uniknąć zdarzenia drogowego, wjechał do przydrożnego rowu. Kobieta w tym czasie wywróciła się na swoim rowerze i doznała obrażeń ciała. Obydwa kierujący byli trzeźwi, 67-latka została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala – informuje podkom. Ilona Tarczyńska.
W środę, 3 października, interweniowali także w innej sprawie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Mundurowi z tej jednostki zatrzymali do kontroli kierującą, która poruszała się samochodem opel vectra. Auto było niesprawne technicznie. Jak przekazała nam kozienicka policja badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykryło u 43-latki ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w systemach policyjnych pojawiła się informacja, że kobieta w 2001 r. miała zatrzymane uprawnienia do kierowania oraz posiadała aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za swoje nierozważne postępowanie kobieta będzie teraz odpowiadać przed sądem.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego. Radomski Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Mireckiego 3/3. Kontakt pod numerem telefonu 530 851 852. Listę ośrodków można znaleźć TUTAJ.