Policjanci z KWP w Rzeszowie i CBŚP dotarli do miejsca w powiecie grójeckim, gdzie produkowano metamfetaminę. Zlikwidowano laboratorium, zabezpieczając ponad 3 kg tego narkotyku oraz hurtowe ilości substancji służących do jego produkcji.
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządów w Poznaniu i w Rzeszowie, a także Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zbierali od wielu miesięcy informacje, które przyczyniły się do dzisiejszej akcji. Dzięki pracy śledczych udało się zatrzymać podejrzanych na gorącym uczynku, w trakcie syntezy metamfetaminy. Podczas działań zlikwidowano w pełni wyposażone laboratorium. Policjanci zabezpieczyli także „gotowy produkt”, a więc ponad 3 kg metamfetaminy, o czarnorynkowej wartości co najmniej miliona złotych.
W pomieszczeniach gospodarczych na terenie powiatu grójeckiego wytwarzano na dużą skalę nielegalne substancje psychotropowe. Zbudowano tam specjalistyczny system produkcji narkotyku, chłodzenia i wentylacji obiektu. Ponadto, w jednym z pomieszczeń wykryto magazyn z hurtowymi ilościami substancji chemicznych, niezbędnych do produkcji narkotyku. Policjanci przejęli także duże ilości odpadów poprodukcyjnych.
W sprawie zatrzymano 3 obywateli Wietnamu. Doprowadzono ich do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania substancji psychotropowej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego zostali oni aresztowani na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.
Materiał foto: CBŚP i KWP w Rzeszowie
Źródło: cbsp.policja.pl