Powstał w roku 2019. Na terenie dawanej jednostki wojskowej.
Istniała – w latach 1975-1993 – w pobliskiej wsi Góry. Natomiast obszar Fortu Pacew zajmowała stacja radarowa. Wedle planów nakreślonych na początku lat 70. zeszłego stulecia. Miała stać się zaczynem lotniska wojskowego. Na szczęście projekt pozostał jedynie na papierze.
Na ogrodzonym terenie o powierzchni ponad 30 tysięcy m kwadratowych znajdują się: trzy osie strzeleckie o długości 70, 50 i 20 m., dwa obiekty (120 m2 i 500 m2) do walki w pomieszczeniach przy użyciu amunicji z farbą/pudrem oraz dwa stanowiska do zjazdu na linach.
Fort Pacew charakteryzuje się pagórkowatym krajobrazem – z lekka zalesionym – mieści bunkry i schrony. Dysponuje parkingiem i placem na ognisko/grill. W pobliżu jest baza noclegowo-gastronomiczna. Najbliższe zabudowania są oddalone o kilometr, a 500 metrów dalej płynie Pilica.
W Forcie Pacew odbywają się kompleksowe szkolenia policyjne, instruktaże dotyczące praktycznego posługiwania się bronią palną, jak również eventy o tematyce militarnej.
Trzon kadry instruktorskiej stanowią byli operatorzy zespołów bojowych JW GROM, którzy szkolili się i pracowali z najlepszymi jednostkami specjalnymi na świecie. Ich umiejętności zostały pozytywnie zweryfikowały w warunkach frontowych. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie zdobyte na wielu misjach i w konfliktach zbrojnych daje im możliwość przekazania miłośnikom strzelectwa i gier zbrojnych unikalnej wiedzy.
(TO-RT)