Na terenie Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod terminal pasażerski lotniska. Ponadto podpisano kolejną umowę na rozbudowę części operacyjnej portu lotniczego.
Według informacji udzielonych przez Przedsiębiorstwo Państwowe “Porty Lotnicze”, terminal będzie miał powierzchnię 30 tys. m², znajdzie się na nim 30 stanowisk check-in, 9 punktów kontroli bezpieczeństwa oraz 8 miejsc kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Dodatkowo w budynku będzie 10 bramek wylotowych i 3 karuzele przeznaczone do odbioru bagażu. Ponadto na lotnisku znajdzie się duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi oraz handlowymi.
W uroczystości podpisania aktu erekcyjnego wzięli udział m.in. minister Marcin Horała, poseł Marek Suski, eurodeputowany Adam Bielan oraz powołany w październiku br. przez Ministra Infrastruktury na stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” – Stanisław Wojtera. Według Prezesa PP „Porty Lotnicze”, lotniska takie jak w Radomiu, czy Centralny Port Komunikacyjny, wiążą się
z myśleniem strategicznym na dekady i pokolenia oraz służą budowaniu lepszej przyszłości.
Po uroczystości wmurowania kamienia węgielnego Stanisław Wojtera podpisał umowę na budowę dróg kołowania i płyt postojowych wraz z infrastrukturą techniczną po wschodniej stronie lotniska. Przetarg na inwestycję wygrała Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o.
Zgodnie z planami, port lotniczy w Radomiu ma być najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Lotnisko ma obsługiwać 3 mln pasażerów rocznie, z możliwością rozbudowy nawet do 9 mln pasażerów. Terminal ma przejąć część ruchu lotniczego z Lotniska Chopina w Warszawie (loty niskokosztowe oraz czarterowe), gdyż na lotnisku w Okęciu konieczne jest zwolnienie miejsca dla pasażerów tranzytowych, ze względu na ich szybko rosnącą liczbę. Pierwsze loty z lotniska w Radomiu są zaplanowane na 2022 r.