W poniedziałek inspektorzy przebadali stan trzeźwości ponad 700 kierowców autobusów, ciężarówek i pojazdów dostawczych. Okazało się, że pod wpływem alkoholu jechało dwóch kierowców, jeden z nich został zatrzymany w Radomiu.
Funkcjonariusze z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego w poniedziałek, 24 października, przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. Obszarem działań inspektorów objęta była krajowa „dwójka”, dziewiątka” oraz ekspresowa „siódemka” i „ósemka”. Przedstawiciele mazowieckiej ITD przebadali trzeźwość prawie 720 kierowców autobusów, ciężarówek i samochodów dostawczych. Okazało się, że u dwóch z nich wykryto w organizmie alkohol.
Na ul. Żółkiewskiego w Radomiu patrol ITD uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy busa towarowego. Zatrzymany mężczyzna miał 0,67 promila alkoholu w organizmie. Kierowca busa trafił w ręce radomskich policjantów. Funkcjonariusze z ITD zatrzymali także mężczyznę po spożyciu alkoholu na ekspresowej „ósemce” koło Wyszkowa.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego. Radomski Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem znajduje się przy ul. Mireckiego 3/3. Kontakt pod numerem telefonu 530 851 852. Listę ośrodków znajdziesz TUTAJ.
Źródło: mazowsze.witd.gov.pl









