Mieszkaniec Potworowa ujął nietrzeźwego kierowcę.
Przed paroma dniami, dyżurny przysuskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie, że we wsi Potworów zatrzymano nietrzeźwego prowadzącego samochód osobowy. Na miejscu policjanci zastali mieszkańca osady, który udaremnił kontynuowanie jazdy temu mężczyźnie.
Alkomat wykazał ponad 3 promile alkoholu w organizmie badanego. Szoferowi odebrano prawo jazdy i zastosowano wobec niego środki prawne przewidziane w kodeksie karnym.
Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o rozwagę. Jazda po alkoholu zagraża życiu i zdrowiu uczestnikom ruchu drogowego. To skrajna nieodpowiedzialność, która może zakończyć się tragicznie!
Jeżeli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej i ze wsparcia materialnego. Radomski Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Mireckiego 3/3. Kontakt pod numerem telefonu 530 851 852. Więcej informacji na temat pomocy pokrzywdzonym przestępstwem oferowanym w regionie radomskim dostępnych jest TUTAJ. W Polsce co roku ofiarami przestępstw pada 200 tys. osób.
(TO-RT)
Źródło: mazowieckapolicja.gov









